Фан-сайт
ФК "Нива" Тернопіль

Стадіон "Нафтовик" Охтирка
НафтовикНафтовик 3 : 1 НиваНива
стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 0 : 0 Гірник-СпортГірник-Спорт
Стадіон "Центральний" Черкаси
Черкаський ДніпроЧеркаський Дніпро 3 : 1 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 0 : 4 СумиСуми
Стадіон "Центральний" Тернопіль
ТернопільТернопіль 1 : 0 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 2 : 0 ДеснаДесна
Стадіон "Центральний" Миколаїв
МиколаївМиколаїв 3 : 0 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива : НафтовикНафтовик
Київ
Динамо-2Динамо-2 : НиваНива
Стадіон

Дані про стадіон, на якому проводить свої домашні матчі ФК "Нива” Тернопіль:
Повна офіційна назва стадіону — Комунальне підприємство «Тернопільський міський стадіон». До  2000 року стадіон міг прийняти 18 500 глядачів. Після реконструкції «Західної» трибуни місткість склала 16 450 глядачів.
Після реконструкції проведеної у 2010-2011 роках - 15 150 місць, пластикові і під накриттям. Стадіон поділений на 48 секторів. Діє електронне табло, освітлення 1200 люксів. Арена розміщена на території "Старого парку".

На стадіоні функціонують сучасна система поливу та електричний підігрів футбольного поля. Футбольне поле освічується 136 прожекторами з 4-ох веж потужністю 1200 Люкс. На стадіоні встановлено повноколірне електронне інформаційне табло з LED-екраном SEA розміром 10240 х 5376 (мм) та сучасна система радіоозвучення потужністю 900 Вт. В підтрибунних приміщеннях стадіону розміщені сучасні роздягальні та службові приміщення для спортсменів та обслуговуючого персоналу.

Інформація по вмістимості:
48 секторів, пластикові сидіння, 100 % накриття (дах) "Західна" трибуна - 3 342 місць.
"Східна" трибуна - 4 999 місць.
"Південна" трибуна - 3 212 місць.
"Північна" трибуна - 3 597 місць.
Загальна інформація:
  • Інформаційне табло: 10 метрів 24 сантиметри на 5 метрів 40 сантиметрів.
  • Штучне освітлення: 1200 люкс (виробник - місцеве підприємство "Ватра")
  • Підігрів поля: знаходиться в робочому стані.
  • Система радіоозвучення потужністю 900 Вт.
  • Бігові доріжки: в задовільному стані.
  • Розміри поля: 106x72.
  • Ціна квитків: 20 грн.
  • Адреса стадіону: вул. Степана Бандери, 15, м. Тернопіль.
  • тел./факс: 0 (352) 25-27-63, тел. 0 (352) 52-65-14.
  • Директор стадіону: Ігор Шушкевич

Історична довідка
Про проведення офіційних змагань на теренах Тернополя до Першої світової війни (1914 р.) документальних матеріалів не збереглося. Домінуючою на той час була практика так званих тренінгів (товариських матчів). Перший в історії тернопільського спорту футбольний матч, який документально зафіксовано, відбувся 21 серпня 1909 року між "Поділлям" і "Кресами". На жаль, історія не зберегла для нас інформації про результат цієї зустрічі. Та уже через кілька днів, точніше – 27 серпня, відбувся повторний матч між цими командами, який виграли "Креси" з рахунком 5:4, що говорить про безкомпромісний характер поєдинку. Обидві зустрічі проходили на полі "Коло парку", де й сьогодні виступають кращі команди області (КП "Тернопільський міський стадіон").
В 30-их роках 20-го століття порядок під час матчів забезпечували так звані "порядкові" з числа товариств або клубів, які брали участь в змаганнях. Вони забезпечувались відповідними пов'язками і стежили за поведінкою вболівальників, а коли була необхідність, втручалися в сутички. Відвідування матчів було платним. Ціни квитків на стадіон "Коло парку" були такими: ложа - 1,5 злотих, трибуна - 1 злотих, вхідні ("стоячі") - 0,7 злотих (70 грош), клубові (для членів клубу) - 0,5 злотих (50 грош), дитячі (до 16 років) - 0,2 злотих (20 грош).
На реконструйований стадіон "Нива”, тоді ще бережанська, перебралася у вересні 1984 року. Загальний контроль над ремонтними роботами проводив колишній мер Тернополя Анатолій Кучеренко, які вдалося виконати в рекордно короткі 10 місяців. Реконструйований стадіон гостинно прийняв команду та її вболівальників. Перший матч "Нива" у Тернополі провела 15 вересня проти горлівського "Шахтаря". В той вечір прийшли підтримати команду 15 000 глядачів. І незважаючи на нічию (1:1), вони були задоволені і грою, яку продемонструвала "Нива", і великим футболом, який нарешті прийшов до Тернополя.
Востаннє капітальний ремонт головної футбольної арени області проводився на зламі тисячоліть. І знову до справи був причетним Анатолій Кучеренко (вдруге ставши мером міста), з благословення якого вдалося віднайти немалі гроші для повної реконструкції центральної трибуни, встановлення накриття, адміністративних приміщень та 3,5 тисяч зручних пластикових сидінь.

26 листопада 2009 року урядова комісія включила Тернопіль у державну програму з підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012, тож у Тернополі можуть створити тренувальну базу для команд-учасниць турніру. У травні 2012 відбулося відкриття оновленого стадіону. Встановлено новітнє електронне табло, усі трибуни оснащено новими пластиковими сидіннями, встановлено дахове накриття усіх трибун, проведено косметичний ремонт бігових доріжок, встановлено сертифіковані ворота. Комісія ФФУ визнала високу якість робіт і придатність стадіону до проведення змагань високого рангу (дозволено проводити матчі УПЛ).

За матеріалами: Вікіпедія




Чат

Опитування

Яке місце посяде "Нива" по закінченню сезону 2015/16 у першій лізі?
Вього відповідей: 29