Фан-сайт
ФК "Нива" Тернопіль

Стадіон "Нафтовик" Охтирка
НафтовикНафтовик 3 : 1 НиваНива
стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 0 : 0 Гірник-СпортГірник-Спорт
Стадіон "Центральний" Черкаси
Черкаський ДніпроЧеркаський Дніпро 3 : 1 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 0 : 4 СумиСуми
Стадіон "Центральний" Тернопіль
ТернопільТернопіль 1 : 0 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива 2 : 0 ДеснаДесна
Стадіон "Центральний" Миколаїв
МиколаївМиколаїв 3 : 0 НиваНива
Стадіон "Центральний" Тернопіль
НиваНива : НафтовикНафтовик
Київ
Динамо-2Динамо-2 : НиваНива
Головна » Новини » Тернопільщина з літа може мати два професійні футбольні клуби!
Тернопільщина з літа може мати два професійні футбольні клуби!

Тернопільщина з літа може мати два професійні футбольні клуби!

Футбол вже навіть ділять за політичними кольорами

Цілком ймовірно, що незабаром любителі футболу Тернопільщини можуть побачити перше в історії тернопільське дербі. Це стало відомо після того, як Тернопільська міська рада прийняла концептуальне рішення заявити ФК «Тернопіль» на участь у чемпіонаті України серед команд другої ліги.


– Так, справді ми подали відповідну заявку в ФФУ, – повідомив «Номер один» мер Тернополя Сергій Надал. – Що таке на сьогоднішній день ФК «Нива»? Це приватна комерційна структура з величезними боргами, команда якої не показує якісної гри, відповідно не тішить тернопільського вболівальника. У Тернополі ж є перспективна команда ФК «Тернопіль», яка практично повністю утримується за рахунок міського бюджету і має позитивні результати виступів на різних футбольних аренах. Ця команда досягла того рівня, щоб представляти Тернопіль у професійній лізі. Підтримує мера і його заступник з гуманітарних питань Леонід Бицюра.

– При всій повазі до «Нива» на сьогоднішній день в неї залишилася тільки історія. Ми зацікавлені в тому, щоб футбол у Тернополі розвивався і вважаємо, що муніципальний клуб «Тернопіль», перерісши аматорський рівень, може гідно представляти обласний центр у другій лізі. До того ж останній контрольний матч між «Нивою» та ФК «Тернопіль» яскраво продемонстрував, яка команда на сьогоднішній день сильніша (у спарингу муніципали переграли «нивівців» 3:1 – авт.).

Щоб виступати у професійній лізі, необхідно пройти атестацію. Для її проходження на минулому тижні до ФФУ їздили представники ФК «Тернопіль», однак, як стало відомо «Номер один», візит до Києва не був результативним. Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко відмовив муніципалам через ряд причин. Керівництво клубу не хоче розголошувати причин, через які ФК «Тернопіль» не був допущений до атестації, та все ж можна передбачити, що їх було кілька. По-перше, пройшли терміни подачі заявки на атестацію (атестація перебуває на контролі в УЄФА), по-друге, у ФК «Тернопіль» не було візи на участь у професійних змаганнях обласної федерації футболу (печатка Тернопільської міської федерації футболу в ФФУ до уваги не береться) і, по-третє, була інша, третя сторона, яка не хоче бачити в Тернополі конкурента «Ниві» (люді, які нині працюють на ФК «Нива», мають тісні зв’язки з президентом ФФУ Г. Суркісом).

Якщо ФК «Тернопіль» наразі відмовлено у проходженні атестації, то ФК «Нива» її таки з перемінним успіхом проходить.

«Номер один» спробувала проаналізувати, які нині мають стартові умови два тернопільських футбольних клуби, що проходять жорсткий відбір у ФФУ за право грати з наступного сезону в лізі майстрів.

Склад команди. Кадровий потенціал у команд різний. Якщо «Нива» тільки місяць тому приступила до тренувань, то муніципали ще з січня тренуються і не припинють до цього часу. Відповідно про зіграність гравців «Ниви» сьогодні важко говорити. До того ж у команду влилося багато нових футболістів, які, за великим рахунком, жодного контрольного матчу разом не зіграли. Чого не скажеш про ФК «Тернопіль», які понад три місяці обкатують склад, проводять контрольні спаринги та вже навіть встигли зіграти перший офіційний матч у студентській лізі з чернівецькими студентами (на момент підписання газети до друку його результат ще не був відомим). Єдиний мінус у кадровому потенціалі команди те, що її залишили три ключові футболісти – Ціх, Дубчак, Клекот, однак якщо ФК «Тернопіль» таки здобуде право виступати у професійному чемпіонаті, цих гравців тренери обіцяють повернути.

Тренерський склад. Коучем «Ниви» у черговий раз став Ігор Біскуп. Він хоча відома й авторитетна людина в українському футболі, однак великих успіхів на тренерській ниві не здобув. «Нива» під його керівництвом завжди пасла задніх, а аматорський «Агро-Збруч» минулоріч в обласному чемпіонаті при хорошому підборі виконавців посів лише четверте місце. Натомість тренери ФК «Тернопіль» Василь Івегеш та Анатолій Назаренко мають позитивні результати роботи як з професійними командами України, так і з-за кордону. А останніх 10 років показали, як з нікому не відомих дітей можна зліпити боєздатну команду, яка за останні чотири роки повигравала все, що тільки можна, на аматорському рівні.

Інфраструктура. У власності ФК «Нива» важко нині щось знайти (та й клуб як такий фактично існує на папері). Зокрема, навчально-тренувальна база у В. Гаях знаходиться у власності обласної ради, тренувальне поле у Товстолузі належить сільській громаді, автобус «Богдан» – під арештом, стадіон – власність міськради. Відомо, що у ФК «Нива» приводять до пуття документи по стадіону в с. В. Гаї на предмет його відповідності до проведення матчів майстрівських команд.

– Не уявляю, як керівники ФК «Нива» збираються проводити домашні матчі на центральному стадіоні, адже щодня там відбуваються ремонті роботи. Хто відповідатиме за безпеку глядачів? – знизує плечима С. Надал.

Натомість у муніципального клубу на завершенні відкриття тренувальної бази в Пронятині з великим трав’яним тренувальним полем, штучним майданчиком, сауною, душовими... Зі стадіоном після завершення реконструкції теж проблем немає, у планах керівництва міста придбання автобуса для потреб усіх спортсменів Тернополя, в тому числі і для футболістів.

Резерв. Немає у ФК «Нива» і власної школи, звідки можна було б черпати резерв. ДЮСШ з футболу фінансується з міського бюджету, відповідно це в першу чергу потенційні гравці ФК «Тернопіль», а не «Ниви». А те, що кожного року при проходженні атестації керівники ФК «Нива» просять підписати угоди про співробітництво – це жест доброї волі з боку дирекції дитячо-юнацької школи. А між тим, в муніципального клубу є ще одне джерело для підготовки резерву – вихованці школи-ліцею, кращі з яких отримують змогу здобувати вищу освіту в педагогічному університеті та грати у ФК «Тернопіль».

Фінанси. Кожного сезону керівництво ФК «Нива» ходить з простягнутою рукою. Цього разу їм допоміг тернопільський губернатор, який пообіцяв надати 380 тис. грн. для того, щоб команда завершила сезон-2010/11. Наразі відомо лише про 85 тис, грн., які передбачено використати для потреб «Ниви» з коштів на програму розвитку футболу. Де візьмуться решта коштів – невідомо. На найближчій сесії облради питання з фінансування «Ниви» не стоїть, до того ж більшість депутатів ради – представники ВО «Свобода», які належать до тієї ж партії, що й мер Тернополя Сергій Надал, відповідно вони теж можуть стати на сторону ФК «Тернопіль» у питанні його фінансування або ж поділять гроші між двома футбольними клубами. «Ниві» ж залишається сподіватися на меценатів.

– Якщо говорити про фінансування, то місту вигідніше фінансувати власну команду, аніж приватний футбольний клуб, – зазначив мер Тернополя.

У місті вже підрахували в стільки обійдеться утримання ФК «Тернопіль».

– Ми порахували, що бюджет ФК «Тернопіль» у другій лізі в п’ять разів менший, ніж той, про який говорять особи з керівного середовища «Ниви», – зазначив Л. Бицюра. – На сезон ФК «Тернопіль» потрібно до 2 млн. грн., в той час як у «Ниві» говорять про 8-10 млн. грн.

Вболівальники. Єдиний відчутний козир у «Ниви» – це її вболівальники. Хоча фанати в останньому чемпіонаті не настільки активні, як раніше (скажімо, коли команда виходила в першу ліги), але їх все-таки більше, ніж тих, які відвідують матчі за участю муніципального клубу. Бренд «Ниви» відомий на всю Україні і на нього, як би команда не грали, глядачі будуть ходити. В цьому плані керівникам ФК «Тернопіль» ще треба багато працювати.

КОМЕНТАР:

Сергій Шиманський, головний тренер «Ниви» 2005, 2010 рр.:

– Для розвитку футболу в Тернополі великим плюсом є те, що наші вихованці будуть мати можливість виступати у лізі майстрів і право вибору з двох команд, а не шукати щастя в інших клубах. Але закрадається думка, чи буде порядок хоча б в одній команді? Чи буде на професійному рівні інфраструктура, тренерський, керівний, медичний, юридичний склади? Моя думка: потрібно зробити одну сильну, конкурентоспроможну команду, яка б ставила за мету вихід у Прем’єр-лігу і в якій на головних ролях були б тернопільські вихованці!

Василь Матвійків, тренер футбольної команди «Соколята»:

– Для тернополян є одна команда – "Нива”, а інша буде не дуже вдалим клоном. Історію не можна ігнорувати. Все-таки "Нива” – це бренд. В якійсь мірі це символ міста, а символами потрібно дорожити. В Тернополі потрібно реорганізовувати весь футбол. І якщо створення іншої команди в другій лізі розглядати як перспективу вибудови нової структури, основа якої – масовий футбол (школа, вузи, колективи фізкультури, громадські організації тощо), а вершина – команда майстрів першої чи Премєр-ліги, де мають можливість вдосконалювати свою майстерність кращі футболісти нашого краю – звичайно, це позитив.


Джерело: "Номер один"

Дата: 13.04.2011
Коментарі
Спам
"Нива" вилитить. Тернопіль прийде ..)

Спам
Надал му.дак.

нати цих псевдо патріотів потрібно. Мало того, що Ниві і так тяжко, так він ще добиває і красиво показує, що гроші є, але не для Ниви.


Спам
нашо Надалу Нива? вибори вже ж були...

Спам
Може, просто зібрати ініціативну групу і піти з Надалом поговорити, розказати йому про славну історію Ниви: якби він її відродив, його б більше поважали тернопільці

Спам
та де там... Надал не сьогоднішній. Йому більше 30 років, і він не маленьке дитя, сам все знає. Там в них свої "панятія", їм прикольніше розважатися із "легендаррним" ФКТ. Їх аргументи прості - Нива - приватна фірма, і вони її допомагати не зобовязані. Формально вони праві.
Але говорити про те, що мовляв - ФКТ зараз сильніше, і треба на Ниву положити, і давайте всі будемо за ФКТ - це гон. З таким самим успіхом можна і всіх пенсіонерів розстріляти - вони ж старі, яка із них користь?! Довели ФК Нива до ручки горе-керівники, а тепер ніхто не хоче палець о палець...

Спам
Та йому пофігово на ту Ниву)))
Він тіпо хоче сам творити історію, при чому нову

Спам
Треба зібрати всіх у одному місці на ТБ.
Думаю телеканал ІНТБ з радістю це реалізував. Можливо у форматі програми яку веде Олег Удич.
Запропонувати тему "Майбутнє ФК Нива".
Це було б вигідно телеканалу, оскільки це цікаво глядачам. І нам було б цікаво.

Запросити Сергія Надала, Степана Рубая, Петра Гоча.
І хай кожен засвідчить свою позицію. Чи зможуть політики поставити свої інтереси та політичну заангажованість на другий план?
Чи Рубай дійсно такий як його про нього говорить влада? Чи зможе він піти на умови співпраці з владою, заради майбутнього команди?
і т.д.


Спам
Тепер виходить - надія лиш на ОДА і облраду...
Бо пан Мер-Патріот - має свою кишенькову командочку, і далі неї не бачить...
До речі - з якої стелі він вичитав шо "Ниві" треба 8-10 млн, якщо всюди пишуть про ті ж самі 2 млн на сезон? А реально виділяється ще менше?

Спам
Та там на сезон треба шось 650 тисяч, здається. Чи то на пів чемпу.. Не все рівно, навіть так виходить 1.7 мільйона.
Зморозив шось таке ніпанятнає...

Спам
а банді яка сидить в ниві red red red

Спам
А банді глибоко пох. Просто "Нива" вмре, та й усе. А я був на матчах в вищій лізі проти Динамо, Ворскли, МетаДона і так далі. В них шансів в Тернополі не було не виграш, коли наші ГРАЛИ. Я памятаю що таке "Нива "(Тернопіль). Для тебе ж це таке - тут "Нива", там "Барселона", а там - ФК "Тернопіль", ура...
Тому звісно - для тебе це краще мабуть. А для мене - в місті більше КОМАНДИ не буде. ФК Тернопіль - це не до мене... Це поверхом вище.

Спам
та ФКТ це гоніво ходяче. Надал ідійот. Побазарив би з Рубаєм, погасили б ті довбані борги до кінця і фсьо. Жили в спокійно

Спам
Надал Рубаю не платитиме... То вже ясно. То ж приватна фірма. Просто треба міняти керівництво - Рубая - знімати, і шось міняти...

Спам
я фан ниви але також буду вболівати за фк тернопіль можливо в наступному сезоні вони вийдуть в 1 лігу це буде круто
rad

Спам
Ти хоч сам подумай - ну шо ти пишеш...
"я фан Ниви, але також буду вболівати..."
Я люблю свою жінку, але також буду любити... Я чесний перед законом, але є нюанси...
Твою улюблену Ниву - сплавляють остаточно. Чим тут тішитися? Мене не дуже тішить :(

Спам
Ти певно ще менший за мене і ще дурніший :D

Гроші, хоч і мінімальні, в Ниви звідки беруться? Їх виділяє обл. рада чи хто там, кароче - ВЛАДА!

А якщо влада загорілася ідеєю створення нового клубу - то на Ниву їм буде пофігу. І правильно, чого влада має вкладати гроші в приватний проект? Де вигода?

Значно простіше зареєструвати нову команду, в якій немає ніяких боргів.


Спам
Є три "влади" в нас - мерія, ОДА, і облрада... Мерія - грається в "великий футбол" під ніком "ФК ТернопілЬ".
Лишається ще дві надії. Може ОДА чи ОблРада таки змінять ситуацію довкола Ниви... Треба міняти керівництво клубу, до сраки всіх, бо вже замахали...

Спам
я за rad rad rad

Спам
Ого... це пахне погано для "Ниви"... :(

Спам
Нива - це БРЕНД!!!

Спам
Нива - це життя. Це історія. Як можна так наплювательски ставитися... Той Надал такий в сраку вболівальник, як я - космонавт... Вболівальники так не чинять.

1-10 11-11
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Чат

Опитування

Яке місце посяде "Нива" по закінченню сезону 2015/16 у першій лізі?
Вього відповідей: 27